Translate

niedziela, 18 maja 2014

Zaproszenia ślubne - zrób to sama !

Jeden z pomysłów znalezionych w sieci, który jak do tej pory chyba najbardziej przypadł mi do gustu. 
Jeśli chcesz w oryginalny sposób zaprosić swoich gości na ślub na pewno jest to świetne rozwiązanie. 
Zaproszenie zawiera nie tylko mini kalendarzyk z oznaczoną datą waszego wielkiego dnia, ale również naklejki z waszym zdjęciem, które goście mogą przykleić w swoim własnym kalendarzu/ terminarzu.Najpierw będziecie musieli wykonać naklejki . Do tego celu będzie wam potrzebne wasze wspólne zdjęcie na przykład takie, na którym trzymacie serce, kartkę z datą waszego ślubu, możecie również wykorzystać zdjęcie z waszych zaręczyn (duuża dowolność i szansa na wykazanie się pomysłowością :) )
Potem wystarczy je wywołać jako naklejki - takie usługi wykonuje teraz większość salonów fotograficznych więc nie będziecie z tym mieli żadnego problemu .

 
Do wykonania zaproszeń będziesz potrzebować :
- szablonów do wydrukowania i wklejenia do zaproszeń , na stronie , na której znalazłam tutorial znajdują się szablony w języku angielskim , jeden z nich przerobiłam na język polski (ten , który zawiera kalendarzyk) , możesz go wykorzystać ale równie dobrze możesz stworzyć swoje własne szablony ręcznie lub na komputerze (drugi szablon zawierał napis "Pobieramy się! Użyj tych naklejek w swoim kalendarzu!)
- twardszy papier, z którego wykonane będą zaproszenia - to na nim wydrukujesz mini kalendarzyk ;
- papier w innym kolorze (może być cienszy ale nie musi) , na którym wydrukujesz lub napiszesz zachętę do naklejenia waszego mini zdjęcia w kalendarzach gości :);
- koperty w formacie A6;
- klej lub taśma dwustronna;
- gilotyna do papieru;
- nożyczki;
- czerwony długopis;
- wywołane przez was wcześniej naklejki :)


a tu mój szablon 

a tutaj szablony w wersji oryginalnej...

Wydrukuj kalendarzyki i wytnij je tak , żeby miały wymiar 16 na 11,5 cm używając gilotyny do papieru.


Karteczki z napisem "Bierzemy ślub! Przyklejcie te naklejki w waszych kalendarzach" również drukujemy i wycinamy, powinny mieć wymiary 8,90 na 5,70 cm , żeby idealnie pasować do kalendarzyków :)


Używając odrobinki kleju lub paseczka taśmy dwustronnej umieść naklejki z waszymi zdjęciami tak , jak widzisz na zdjęciu poniżej.


Użyj kleju lub taśmy dwustronnej żeby umieścić karteczkę z waszymi naklejkami na kalendarzyku...


Użyj czerwonego długopisa do zaznaczenia miesiąca i dnia , w którym odbędzie się uroczystość ...


Zaproszenia są oryginalne i funkcjonalne..


Teraz Twoi goście będą mogli przykleić wasze mini zdjęcia w swoich kalendarzach i na pewno nie zapomną  o waszym wyjątkowym dniu :)


4 komentarze:

 1. "Save the date" to zaproszenie wysyłane dwa lata przed ślubem, takie "przedzaproszenie", żeby dać ludziom czas na oszczędzenie kasy etc, szczególnie jeśli wesele wiąże się z braniem wolnego w pracy, wykupieniem lotów itd. Później, pół roku przed ślubem wysyła się ponownie odpowiednio zaproszenia i zawiadomienia już bardziej ozdobne :) Przynajmniej tak mi to zostało wyjaśnione. :) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzięki za info, musisz mi chyba więcej opowiedzieć o tych zwyczajach, bo ja mimo mieszkania za granicą nadal się w nich nie łapię :D A może to dlatego, że ja swój ślub będę planować z mniejszym wyprzedzeniem (bałabym się , że przez te dwa lata narzeczony może mi uciec :D). Myślę jednak, że mimo wszystko takie kalendarzykowe zaproszenia z naklejkami to uroczy pomysł do wykorzystania w dowolny sposób, ja chyba skuszę się na wklejenie mnie z ukochanym w kalendarze gości :P
  Pozdrawiam również !

  OdpowiedzUsuń
 3. Pomysł świetny i zamierzam go wypróbować :)
  Mam jednak problem ze znalezieniem salonu, który wykona dla mnie takie naklejki. Możesz coś polecić?
  Pozdrawiam, Żaneta

  OdpowiedzUsuń
 4. Fotonaklejki możesz znaleść na:
  http://www.fotouslugi.pl/zdjecia/fotonaklejki.html

  OdpowiedzUsuń