Translate

piątek, 30 maja 2014

Alternatywy dla tradycyjnego bukietu


Po angielsku możecie przeczytać tutaj
Prawie wszystkie kobiety kochają kwiaty. Dla większości pań młodych bukiet jest niezbędnym uzupełnieniem kreacji ślubnej, a dla panien obecnych na weselu jest po prostu bardzo istotny - przecież złapanie go gwarantuje szybkie zamążpójście!
Ale kto powiedział , że bukiet musi być z kwiatów?
Istnieje wiele powodów aby zastanowić się kilka razy nad tradycyjnym bukietem ślubnym.. nie tylko jego cena ale i fakt, że przetrwa tylko jeden dzień. Może jesteś uczulona na pyłki? A może Twój ślub planujesz na styczeń? Za późno na ostrokrzew, za wcześnie na żonkile, nie ma wiele możliwości wyboru w okolicy, jeśli nie chcesz importować róż z Afryki Południowej.

Tak więc kwestia bukietu ślubnego bez kwiatów nie jest nowością , nie jest więc niespodzianką, że panie młode z całego świata wybierają coraz to różniejsze ich warianty. Nietradycyjne bukiety mają różne formy, począwszy od tych z guzików, poprzez papierowe motyle, aż po broszki.
Oto tylko szybki przegląd bukietów bez kwiatów , co najlepsze niektóre z nich możesz wykonać samodzielnie :)

Z PAPIERU
Od bibuły po gazety.. nie ma ograniczeń jeśli chodzi o bukiety z papieru. Może być romantyczny i delikatny (w kolejnym poście tutorial do wykonania samodzielnie), świeży i wystrzałowy jak ten na zdjęciu nr. 2 zrobiony ze szpiczastych papierowych stokrotek.

Z GUZIKÓW

Z JEDWABIU LUB FILCU
Do realistycznego lecz wciąż alternatywnego bukietu warto wykorzystać tkaninę. Jeśli chcesz stworzyć wrażenie prawdziwych kwiatów najlepiej będą wyglądać te zrobione z jedwabiu.
Tanim i efektownym materiałem jest filc, z którego z łatwością możesz stworzyć coś sama ( jest on bardzo łatwy w cięciu i ozdabianiu).

BUKIET Z BROSZEK
Świetny do kreacji i uroczystości w stylu vintage. Na stronach z rękodziełem widziałam ogłoszeń kilku pań , które wykonują takie cacka na zamówienie (na przykład w tej grupie na facebooku) . Można je również kupić na stronie http://bukieteria.net/.

I DLA NA PRAWDĘ ALTERNATYWNYCH PAŃ MŁODYCH
wiatrak, bukiet z motyli lub muszelki zamiast tradycyjnych kwiatów.

... jest mnóstwo alternatyw dla tradycyjnego bukietu kwiatów więc czy jesteś astmatyczką, alergiczką lub po prostu chcesz czegoś oryginalnego na pewno znajdziesz coś dla ciebie. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz