Translate

czwartek, 8 maja 2014

DIY - ślubna księga gości

Ze względu na to, że posty dotyczące samodzielnego wykonywania dekoracji i dodatków ślubnych cieszą się sporą popularnością, postanowiłam, że kilka najbliższych wpisów będzie zawierało tutoriale.
Dzisiaj dowiecie się jak stworzyć księgę gości , w której uczestnicy waszej uroczystości będą mogli napisać kilka słów od siebie.
Tutorial znaleziony na stronie http://www.boho-weddings.com/2013/01/07/diy-tutorial-guest-book/
 , a  przetłumaczony przeze mnie.


Do wykonania będziecie potrzebować :
-notes lub brulion,
-wybrany przez was materiał do pokrycia okładki;
-panel z koronki ,
-grubą na 2,5 cm wstążkę,
-koronkową wstążkę na brzegi,
-wstążkę z nadrukiem,
-jasny materiał pod spód koronki,
-przypinana ozdoba do przystrojenia księgi (może to być stara broszka, ładny guzik itd),
-igła z nitką,
-nożyczki,
-taśma dwustronna,
-klej PVA.


KROK 1:
Wytnij kawałek jasnego materiału , który wielkością pokryje połowę przedniej strony księgi i po założeniu za górną i dolną krawędź da nadmiar materiału długości 3 centymentrów. Przytnij wybraną przez siebie koronkę tak, żeby pasowała do wyciętego przez Ciebie kawałka jasnego materiału , przypnij ją szpilkami i przyszyj delikatnie.


KROK 2:
Wytnij materiał , który wykorzystasz do oklejenia okładki księgi gości, pozostaw około 3 centymetrów granicy . Poprzypinaj wszystko szpilkami. Nie martw się jeśli coś od środka nie wygląda dobrze -to miejsce i tak zostanie zakryte.


KROK 3:
Umieść zrobiony w kroku 1 fragment materiału na przodzie okładki i przypnij go dokładnie szpilkami.
Przyszyj wzdłuż przypięcia z obydwóch stron. Wyciągnij notatnik.


KROK 4:
Przyszyj koronkową tasiemkę do prawego brzegu jasnego materiału.


KROK 5:
Weź jeden koniec szerokiej wstążki i przyszyj go mniej więcej w połowie długości okładki (pod koronkową tasiemką). Wstążka będzie służyć jako zamkniecie księgi gości , więc drugi kawałek szerokiej wstązki musisz przyszyć na tej samej wysokości po lewej stronie białego panelu z koronką . Długość drugiego kawałka musi być wieksza niż całej okładki , abyś mogła swobodnie zawiązać obydwie części w kokardę.


KROK 6:
Przyszyj wybrany przez Ciebie element ozdobny ( w tym przypadku klips)


KROK 7:
Użyj taśmy dwustronnej do umieszczenia wstążki z nadrukiem.


KROK 8:
Umieść notatnik w okładce z materiału (jak na zdjęciu w kroku 2) i przytnij materiał do jego grzbietu (jak na zdjęciu). Wyciągnij notatnik i złóż materiał wzdłuż stworzonych nacięć , między zgięciami umieść taśmę zdwustronną , przyklej do niej grzbiet notatnika.


KROK 9:
Otwórz notatnik i umieść paski taśmy dwustronnej na górze i dole okładki. Do taśmy przyklej materiał (jak na zdjęciu poniżej. Wytnij prostokąt nieznacznie mniejszy od okładki z tektury lub grubego papieru i przyklej  klejem PVA lub taśmą dwustronną . Powtórz ten krok na drugiej części okładki.


Gotowe :))


1 komentarz:

  1. Cudnie wygląda ta księga:) Muszę kiedyś spróbiwać swoich sił, by wykonać takie cudeńko:) Pozdrawiam gorąco:)

    OdpowiedzUsuń