Translate

niedziela, 11 maja 2014

Zamiast welonu- elegancka ozdoba do włosów -tutorial

Tutorial znaleziony na stronie http://onefabday.com/diy-birdcage-veil/


Welon to element stroju panny młodej, który mi osobiście jako pierwszy przychodzi na myśl kiedy mowa o dniu zaślubin . Wygląda pięknie i jest dopełnieniem ślubnej kreacji.. jednak tańczenie i zabawa podczas wesela , która przecież trwa do białego rana , w długim welonie może być dość uciążliwa .
Oto świetny pomysł aby czuć się komfortowo całą noc, nie rezygnować z wyglądania jak panna młoda , a na dodatek nie obciążać dodatkowo budżetu.

Co będzie Ci potrzebne?

-grzebyk do włosów z metalu lub tworzywa sztucznego ,
-metr tiulu / siatki z bardzo małymi otworami
-metr tiulu / siatki z większymi otworami
-białe nici i igła
-pistolet do kleju
-koronka
Ozdoby, takie jak pióra lub perełki w zależności tego co lubisz :)


1.  Wytnij pasek z tiulu z gęściejszymi dziurkami o szerokości ok 5 centymetrów. Zacznij od jednego końca grzebienia- przywiąż do niego tiul  i oplataj wokół grzebyka pomiędzy każdym ząbkiem aż do samego końca.


Następnie obróć grzebień i zrób dokładnie to samo w drugą stronę. 
Na końcu zwiąż tiul w węzeł i odetnij nadmiar.


2.Weź tiul z większymi oczkami i obetnij go tak aby miał 30 centymetrów szerokości i 90 centymetrów długości. Obetnij dwa górne rogi jak na zdjęciu poniżej. 


3.Przewlekaj igłę z nawleczoną białą nitką przez oczka materiału na brzegach (wzdłuż lewej, górnej i prawej strony) . Po dotarciu do końca ściąnij nitkę tak, aby tiul zmarszczył się . Zawiąż węzeł na końcu i odetnij nadmiar nici.


5.Umieść tiul na grzebyku i przyszyj go do niego używając białych nici.


6.Podgrzej pistolet do kleju i użyj go do umieszczenia kawałka koronki z kwiatowym wzorem na szczycie grzebienia. Dodawaj takie dodatki, które lubisz :)
I jesteś gotowa na swój wielki dzień !Brak komentarzy:

Prześlij komentarz