Translate

piątek, 22 listopada 2013

Greckie wesele/ Greek wedding / Ελληνική γάμο

Greckie Panny Młode nosiły tradycyjne welony ślubne w kolorze żółtym lub czerwonym , które symbolizowały ogień. Te kolorowe welony miały chronić Pannę Młodą od złych duchów i demonów .W starożytnej Grecji diamenty były uważane łzy Bogów , i wierzono, że odzwierciedlają one płomienie miłości .

Grecka Panna Młoda powinna nosić przy sobie w dniu ślubu kostkę cukru , aby zapewnić sobie słodkie życie  lub bluszcz jako symbol niekończącej się miłości .W dniu ślubu Pan Młody prosi ojca Panny Młodej o rękę jego córki. 
Drużba Pana Młodego towarzyszy parze w drodze do kościoła. 
Drużba wraz z księdzem  jest odpowiedzialny za uroczystości . Umieszcza złote korony lub wieńce wykonane z kwiatów pomarańczy na głowy Panny Młodej i Pana Młodego .Korony lub wieńce są połączone jedwabną wstążką .  Do końca dnia nowożeńcy są honorowani jako król i królowa .
 
Tradycyjne greckie wesele jest zazwyczaj ogromną imprezą i trwa przez całą noc .Towarzyszy mu ucztowanie , picie i tańce , w tym tradycyjny grecki taniec .
"Na szczęście" rozbija się naczynia o podłogę oraz rzuca się pieniędzmi w muzyków .W recepcji rozdaje się gościom cukierki powlekane migdałami, zwane koufeta.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz